PARLAMENT PRIJAL HLAVNÚ REFORMU SEKTORU CESTNEJ DOPRAVY

Aktualizované pravidlá cestnej nákladnej dopravy zabezpečia spravodlivejšiu hospodársku súťaž medzi prevádzkovateľmi
Parlament podporuje revidované pravidlá s cieľom zlepšiť pracovné podmienky vodičov a zabrániť narušeniu hospodárskej súťaže v cestnej doprave.
Poslanci schválili všetky tri právne akty bez pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, ktoré prijali ministri EÚ v apríli 2020. Politická dohoda s Radou sa dosiahla v decembri 2019.
Cieľom revidovaných pravidiel týkajúcich sa vysielania vodičov, časov jazdy a dôb odpočinku vodičov a lepšieho presadzovania pravidiel kabotáže (tj preprava tovaru vykonávaného dočasne dopravcami, ktorí nie sú rezidentmi v hostiteľskom členskom štáte), je ukončiť narušenie hospodárskej súťaže v odvetví cestnej dopravy a poskytnúť vodičom lepšie podmienky na odpočinok.
Lepšie pracovné podmienky pre vodičov:
Nové pravidlá pomôžu zabezpečiť lepšie podmienky odpočinku a vodičom umožnia tráviť viac času doma.  Spoločnosti budú musieť organizovať svoje cestovné poriadky, aby sa vodiči v medzinárodnej nákladnej doprave mohli pravidelne vracať domov (každé tri alebo štyri týždne v závislosti od harmonogramu práce).  Povinný pravidelný týždenný odpočinok sa nemôže vykonať v kabíne vozidla.  Ak je táto doba odpočinku vzatá z domu, spoločnosť musí zaplatiť náklady na ubytovanie.
Spravodlivejšia hospodárska súťaž a boj proti nezákonným praktikám:
Tachografy vozidiel sa použijú na registráciu hraničných priechodov s cieľom bojovať proti podvodom.  Aby sa predišlo systematickej kabotáži, bude existovať lehota na rozmyslenie štyri dni predtým, ako bude možné vykonať viac kabotáže v tej istej krajine s tým istým vozidlom.
V záujme boja proti využívaniu poštových spoločností by podniky cestnej nákladnej dopravy museli byť schopné preukázať, že sú aktívne v členskom štáte, v ktorom sú zaregistrované.  Nové pravidlá budú tiež vyžadovať, aby sa nákladné vozidlá vracali do prevádzkového centra spoločnosti každých osem týždňov.
Na používanie ľahkých úžitkových vozidiel nad 2,5 tony sa budú vzťahovať aj pravidlá EÚ pre prevádzkovateľov dopravy vrátane vybavenia tachografov dodávkových vozidiel.
Jasné pravidlá vysielania vodičov na zabezpečenie rovnakej odmeny:
Nové pravidlá poskytnú jasný právny rámec, ktorý zabráni odlišným vnútroštátnym prístupom a zabezpečí spravodlivú odmenu pre vodičov.  Pravidlá vysielania sa budú uplatňovať na kabotáž a medzinárodnú dopravu, s výnimkou tranzitu, dvojstranných a dvojstranných operácií s dvoma nákladmi navyše nakládky a vykládky.
Ďalšie kroky:
1.  Prijaté pravidlá nadobudnú účinnosť po ich uverejnení v Úradnom vestníku EÚ v nasledujúcich týždňoch.
2.  Pravidlá vysielania sa budú uplatňovať 18 mesiacov po nadobudnutí účinnosti právneho aktu.  Pravidlá týkajúce sa doby odpočinku vrátane návratu vodičov sa budú uplatňovať 20 dní po uverejnení aktu.  Pravidlá týkajúce sa vrátenia nákladných vozidiel a iných zmien pravidiel prístupu na trh sa budú uplatňovať 18 mesiacov po nadobudnutí účinnosti zákona o prístupe na trh.

 

Podporujeme projekty v Modranke

Vážení Modrančania,

za každý liter paliva natankovaný v EMPARKU venujeme 1 cent  na vybraný  projekt v Modranke.

Svoju MODRÚ tankovaciu kartu pre Modrančanov dostaneš zadarmo na pokladnici čepracej  stanice. Po natankovaní získaš zľavu  3 centy na každý  liter Nafty, Benzínu a AdBlue.

mdora karta

Tankovaním na EMPARKU pomáhaš svojmu autu, svojej peňaženke a tiež aj svojej MODRANKE.  Konštruktívne návrhy na projekty , ktoré by sme mohli  spoločne v Modranke podporiť , posielajte na info@empark.sk

Najlepší projekt bude vybraný spoločne aj s členmi Výboru Miestnej časti a poslancom za miestnu časť Jurajom Šarmírom koncom roka 2020.  Sleduj našu stránku. O novinkách Ťa budeme informovať.     www.empark.sk/Modranka

OPRAVA letaka miestna cast modranka

 

 

 

OPATRENIA COVID -19 13.3.2020

covid19

Vážení zákazníci,

Z dôvodu zamedzenia šírenia COVID-19 sme pristúpili k preventívnym opatreniam s cieľom ochrany zdravia zákazníkov a zamestnancov.

Všetky služby Emparku fungujú, avšak za prísnych hygienických podmienok ochrany zdravia zákazníkov a zamestnancov a pokiaľ to globálny dodávateľský reťazec dovoľuje.

Nosenie rúšok a respirátorov je povinné vo všetkých prevádzkach areálu Empark.

Najdôležitejším opatrením je obmedzenie osobného kontaktu zákazníkov a zamestnancov.  Z tohto dôvodu sú od soboty 14.marca zatvorené kuchyňa, kiosk a terasa pri čerpacej stanici pri servise  až do odvolania.

Tankovanie NAFTY a ADBlue na čerpacej stanici pri servise vnútri areálu je možné na všetkých 7 výdajných miestach pomocou TANKOMATOV  pre zmluvných aj nezmluvných zákazníkov. Zmluvní zákazníci môžu tankovať na faktúru na TANKOMATE  identifikáciou pomocou flotilovej karty Empark a  zadaním  PIN kódu. Ak ste PIN kódy nedostali, kontaktujte nás prosím na marketing@empark.sk,0918 947 470. Nezmluvní zákazníci môžu tankovať na TANKOMATE  s –  alebo bez – flotilovej karty s platbou v hotovosti alebo bankovou kartou. Tankovanie na karty AS24 je možné NON STOP.

Čerpacia stanica pri vjazde do areálu je otvorená NON STOP s platbou a výdajom doplnkového tovaru cez okienko. Bankomat je zatvorený do odvolania.  Všetky tankovacie pištole , stojany a priestory čerpacej stanice neustále  dezinfikujeme.

Umyváreň funguje v normálnom režime , avšak predaj umývacích programov je výlučne na čerpacej stanici pri vjazde cez okienko.

Autá prijímané na servis a overovanie dezinfikujeme. Rovnako dezinfikujeme aj prijímané náhradné diely a doplnky. Na servis a overenie odporúčame objednať a informovať sa o dodatočných opatreniach  vopred na servis-príjem@empark.sk , 0915 390 222 a tachografy@empark.sk , 0903 405 608.

Predajňa náhradných dielov ADIP je zatvorená pre osobné návštevy, ale plne funkčná a diely a  doručujeme denne tak ako doteraz.

Napriek prijatým opatreniam zostáva virus COVID-19 vyššou mocou a prípadné incidenty , ich výskyt a trvanie ako aj ich dopad na naše prevádzky nie je možné predvídať. Dostávame informácie od našich dodávateľov vo vzťahu k situácií, a sme preto obmedzený vyššou mocou. Z tohto dôvodu  nemôžeme zaručiť a zodpodvedať za neskoré alebo neuskutočnené dodávky alebo navýšené náklady z dôvodu Corona vírusu.

Snažíme sa o poskytovanie všetky služby v plnom rozsahu a pracujeme v plnej  pohotovosti. Budeme Vás informovať o ďalších opatreniach, zmenách v otváracích dobách, prípadných obmedzeniach v dostatočnom predstihu.

Zhrnutie zo zverejnených informácii:

Ďakujeme za pochopenie

S pozdravom

Ing.Peter Hájik s celým pracovným tímom Empark

 

Hľadáme posilu do nášho tímu

 

imagesDo nášho tímu hľadáme upratovačku, nástup možný ihneď.
Všetky bližšie informácie radi poskytneme na osobnom pohovore v priestoroch ČS alebo telefonicky na čísle +421 918 947 470.

Za prejavení záujem vopred ďakujeme
Farma Fresh Slovakia s.r.o.
Seredská 247
Modranka

 

BANKOMAT NA PREDNEJ ČS

76706736_3514033521955127_507214609497718784_n

 

71083169_3350333444991803_8835805354978705408_n

‼️POZOR ‼️ BANKOMAT v EMPARK-u.

Aby sme Vám uľahčili nákupy, umiestnili sme na čerpacej stanici pri vstupe do areálu  BANKOMAT 💸💸.

Prezrite si online, kde ho môžte nájsť! https://row.sk/06cts

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

 

TANKOMAT NONSTOP

70939338_3353681514656996_4470636316014411776_n

71863674_3353681491323665_8796204059997503488_n Nové otváracie hodiny neprinášajú žiadne obmedzenia! Tankujte bez čakania kedykoľvek potrebujete. Tankomat berie platobné karty aj hotovosť a má jednoduché ovládanie, ktoré zvládnete ľavou zadnou 🙂 Nájdete ho na čerpacej stanici pri servise. Kliknite tu pre presnú polohu: https://row.sk/v9FFi

 

Čerstvé zapekané domáce bagety

WhatsApp Image 2019-11-15 at 10.56.27

 Si hladný? Zastav sa na jednej z našich púmp a daj si niečo malé pod zub. Denne čerstvé domáce zapečené bagety, šnicle v žemli alebo domáci zákusok.  K tomu skvelá kávička a deň je hneď krajší.

WhatsApp Image 2019-11-15 at 10.56.27 (1) Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

TANKUJ A VYHRÁVAJ!

súťaž empark banner

Prídi si natankovať do Emparku, zbieraj body a vyhraj zaujímavé ceny! 🙂

Podmienky súťaže:

Za každých natankovaných 35 litrov Diesel alebo Natural do osobného auta získaš 1 nálepku.

Za každých natankovaných 200 litrov Diesel do nákladného auta získaš1 nálepku.

Za overenie tachografu získaš 1 nálepku.

Za umytie nákladného auta získaš 1 nálepku.

Pri nákupe servisných služieb za každých 200 Eur získaš 1 nálepku.

Pri nákupe náhradných dielov za každých 200 Eur získaš 1 nálepku.

Akcia platí do 31. 3. 2020

 

Pozrite si nové Empark a Empark Camper prezentačné videá

 

 

Získaj originálne darčeky v Emparku!

Ak chceš získať originálne darčeky, stačí využívať služby Emparku, zbierať za ne pečiatky a darčeky sú tvoje. Kartičku na zbieranie pečiatok s informáciami o akcii získaš u obsluhy pri využití niektorej zo služieb a pečiatky môžeš zbierať až do 31. októbra 2018.  

 

AkciaOriginálne darčeky, ktoré môžeš získať:

 

 • Smart hodinky – 40 pečiatok
 • Fit náramok – 35 pečiatok
 • Kozmetická taška – 18 pečiatok
 • Multifunkčný nožík – 16 pečiatok
 • Uterák – 10 pečiatok
 • Čelové svietidlo – 8 pečiatok

 

Služby, za ktoré získavaš pečiatky:

 

 • Za 1 tankovanie paliva Diesel alebo Natural do osobného auta v hodnote minimálne 35 € s DPH získaš 1 pečiatku.
 • Za tankovanie paliva Diesel do nákladného auta získaš 1 pečiatku za každých 150 l a 2 pečiatky za každých 250 l paliva.
 • Za 1 overenie, kúpu alebo montáž tachografu získaš 1 pečiatku.
 • Za 1 umytie nákladného auta, autobusu alebo dodávky získaš 1 pečiatku.
 • Za 1 víkendové parkovanie nad 36 hodín a jednorazovú platbu nad 18 € s DPH zaplatenú v hotovosti alebo platobnou kartou získaš 1 pečiatku.
 • Za servisné úkony na nákladnom aute, autobuse alebo dodávke získaš za každých 250 € s DPH 1 pečiatku.
 • Za nákup náhradných dielov ADIP získaš za každých 300 € s DPH 1 pečiatku.

 

TIP: Káva alebo RedBull ZADARMO pri tankovaní paliva Diesel nad 100 l.

 

Podmienky propagačnej súťaže v PDF
„Využívaj služby Empark, zbieraj pečiatky a získaj originálne darčeky!“